Copywriter portfolio – wybrane przykłady

Portfolio copywritera to jeden z kluczowych elementów podczas wyboru pracownika. Poniżej przedstawiam przykładowe realizacje, na podstawie których możesz wyrobić sobie pogląd na mój styl, umiejętności i tematyczną wiedzę. Ze względu na ograniczoną przestrzeń, nie mogę wstawić tu każdego pojedynczego artykułu. To tylko kilka wybranych propozycji. W każdym okienku znajdują się odnośniki do pisanych przeze mnie tekstów seo i content marketingowych. Pisałem teksty z kategorii: medycyna, zdrowie, sport, styl życia, biznes, przemysł, film, kredyty, usługi, erotyka, kosmetyki, suplementy, motoryzacja, marketing, IT, turystyka, multimedia, technologie, gadżety i wiele, wiele innych, ale gdybym chciał je tutaj wszystkie zamieścić, powstałaby bardzo długa lista pewnie na kilka tysięcy pozycji, a przecież nie o to chodzi. Portfolio copywritera zawiera wybrane realizacje. Jeśli pomimo tak bogatego zbioru tekstów, nadal potrzebujesz próbki moich możliwości, skontaktuj się ze mną. Pamiętaj jednak, że nie piszę darmowych tekstów próbnych.

Specjalizuję się w copywritingu medycznym.


miuki

Miuki

Przedmiot zlecenia: niezwykle przyjemna współpraca, polegająca na przygotowaniu storytellingowych tekstów na stronę internetową firmy, zajmującej się produkcją puf i poduszek Sako. Zlecenie obejmowało opracowanie tekstów na stronę główną oraz opisy produktów.

Cel: budowa pozytywnego wizerunku marki, przedstawienie puf Miuki jako produkty premium, wsparcie seo.

Rodzaj tekstów: teksty na stronę www, opisy produktów.

luxury

Luxury art

Przedmiot zlecenia: na zlecenie studia graficznego Midnight przygotowałem teksty na strony www dla wielu prestiżowych klientów. Jednym z nich było studio designu wnętrz Luxury art. Prace polegały na napisaniu tekstów na stronę oraz przygotowaniu informacji do katalogu.

Cel: budowa pozytywnego, luksusowego wizerunku i promocja marki.

Rodzaj tekstów: teksty na stronę www, teksty do...

copywriter cukrzyca

Zdrowy Diabetyk

Przedmiot zlecenia: dla agencji Content House przygotowuję teksty specjalistyczne o tematyce cukrzycy na portal medyczny zdrowydiabetykl.pl. Artykuły mają przede wszystkim podnosić świadomość społeczną na temat cukrzycy oraz promować konkretną markę glukometrów.

Cel: edukacja pacjentów z cukrzycą i ich rodzin, promocja glukometrów, wsparcie seo.

Rodzaj tekstów: artykuły specjalistyczne, artykuły sponsorowane.

ilovegrain

I love grain

Przedmiot zlecenia: opracowanie całej zawartości witryny internetowej dla firmy zajmującej się produkcją naturalnych poduszek i akcesoriów wypełnionych łuskami zbóż.

Cel: budowa świadomości zdrowego stylu życia, stworzenie eksperckiego i przyjaznego wizerunku marki, wsparcie przy pozycjonowaniu, optymalizacja seo.

Rodzaj tekstów: teksty na stronę www,...

copywriter medycyna

Zdrowie Orawa

Przedmiot zlecenia: cykliczne pisanie artykułów poradnikowych dla pacjentów ośrodka zdrowia. Teksty medyczne zrozumiale dla niemedycznego odbiorcy. Zlecenie obejmowało również opiekę nad firmowym profilem na Facebooku.

Cel: dotarcie do większej liczby pacjentów, wspomaganie promocji zdrowia i usług ośrodka medycznego, wsparcie seo.

Rodzaj tekstów: poradnikowe teksty medyczne, teksty blogowe, wpisy na Facebooku.

copywriter ratownictwo

Fundacja Uratuj Życie

Przedmiot zlecenia: bardzo przyjemna współpraca, polegająca na przygotowaniu serii artykułów promujących kursy pierwszej pomocy i bhp. Teksty pisane w formie felietonów publikowanych na stronie oraz wysyłanych w formie newslettera do subskrybentów.

Cel: promocja kursów pierwszej pomocy, zwrócenie uwagi na istotność problemu, artykuły sponsorowane zachęcające do udziału w kursach pierwszej pomocy i bhp.

Rodzaj tekstów: artykuły sponsorowane, teksty content marketingowe, felietony.

copywriter medycyna

Baza Leków

Przedmiot zlecenia: przygotowanie eksperckich artykułów medyczno-farmaceutycznych na portal gromadzący informacje o lekach oraz suplementach diety. W ramach współpracy napisałem kilkanaście specjalistycznych artykułów o lekach, ich zastosowaniu i metodach leczenia.

Cel: dostarczenie użytkownikom portalu specjalistycznej wiedzy o lekach i metodach leczenia w zrozumiały sposób. Wsparcie działań seo.

Rodzaj tekstów: teksty specjalistyczne na blog firmowy.

copywriter medyczny

Teksty medyczne

Przedmiot zlecenia: moją specjalizacją są teksty medyczne. Tutaj zebrałem kilka wysokiej jakości artykułów specjalistycznych, na podstawie których możesz ocenić moje umiejętności i warsztat językowy. Mam wykształcenie medyczne oraz praktyczne doświadczenie.

Cel: promowanie zdrowego stylu życia, reklama usług medycznych, seo, medyczny content marketing.

Rodzaj tekstów: teksty specjalistyczne.

fizjoterapia copywriter

Sprawdzony Fizjoterapeuta

Przedmiot zlecenia: seria artykułów specjalistycznych z zakresu fizjoterapii i rehabilitacji na zlecenie agencji marketingowej KUANDO. Artykuły dotyczyły wąsko tematycznych zagadnień i miały za zadanie w sposób zrozumiały przedstawić pacjentom różne rodzaje zabiegów.

Cel: pozycjonowanie strony, dostarczenie użytkownikom portalu wartościowej wiedzy na temat zabiegów fizjoterapeutycznych.

Rodzaj tekstów: specjalistyczne artykuły, teksty na blog, teksty seo.

lifestyle copywriter

Laza

Przedmiot zlecenia: lifestylowe teksty o damskim oraz męskim obuwiu, torebkach i ogólnie o modzie. Artykuły przygotowywane na blogi sklepów on-line: laza.pl oraz balando.pl. Bardzo przyjemna współpraca i – mam nadzieję – bardzo przyjemne teksty.

Cel: wsparcie pozycjonowania, przygotowanie tekstów lifestylowo-modowych, które nie tylko „będą”, ale przede wszystkim zaciekawią i przyciągną nowe klientki.

Rodzaj tekstów: artykuły lifestylowe na blog, opisy produktów, opisy kategorii.

homesquare

Homesquare

Przedmiot zlecenia: współpraca polegała na przygotowywaniu tekstów na blog Homesquare.pl – lifestyle, wyposażenie wnętrz, sztuka, architektura. Artykuły poruszały tematykę nowoczesnej architektury, funkcjonalnej sztuki oraz ciekawostek ze świata designu wnętrz. Prezentowany tutaj tekst ma formę wywiadu z częścią opisową.

Cel: przedstawienie czytelnikowi ciekawych rozwiązań wnętrzarskich, inspiracje i porady, wsparcie seo.

Rodzaj tekstów: artykuły lifestylowe i...

copywriter ulotka

Ozoner

Przedmiot zlecenia: zlecenie polegało na opracowaniu koncepcji ulotki i przygotowaniu atrakcyjnej treści reklamującej usługi ozonowania. Drugą częścią pracy było napisanie od podstaw tekstów na stronę internetową firmy.

Cel: zwiększenie zainteresowania ofertą firmy, wsparcie seo.

Rodzaj tekstów: teksty do ulotki reklamowej, hasła reklamowe, content marketing, seo.

bracia nowaccy

Bracia Nowaccy

Przedmiot zlecenia: na zlecenie agencji Melonet.pl przygotowałem serię wpisów na blog firmowy Bracia Nowaccy – polskiego producenta okien i drzwi drewnianych. Wpisy branżowe oraz lifestylowe związane z działalnością wytwórcy.

Cel: promocja marki, zwiększenie zainteresowania ofertą, budowanie profesjonalnego wizerunku, wsparcie seo.

Rodzaj tekstów: teksty...

ekologiczny-serwis

Ekologiczny serwis

Przedmiot zlecenia: przygotowanie profesjonalnych tekstów na stronę firmy oferującej usługi z zakresu ozonowania wnętrz, czyszczenia elewacji, budynków, chodników itp. ze szczególnym podkreśleniem zachowania wyłącznie ekologicznych metod pracy.

Cel: zwiększenie zainteresowania ofertą, budowa eksperckiego wizerunku marki, optymalizacja seo.

Rodzaj tekstów: teksty na stronę www, oferty.

noxmedia

Teksty lektorskie

Przedmiot zlecenia: Na zlecenie agencji reklamowej Noxmedia przygotowałem podkład lektorski do filmów reklamowych. Przykładowe realizacje znajdują się w poniższych linkach.

Cel: przygotowanie ciekawych, przyciągających tekstów dla lektora, które wzmocnią przekaz reklamowy.

noxmedia2

Studio Noxmedia

Przedmiot zlecenia: całkowita zmiana treści na stronie i rozbudowanie podstron przedstawiających ofertę.

Cel: budowa eksperckiego wizerunku marki, optymalizacja seo, zwiększenie zainteresowania ofertą firmy.

Rodzaj tekstów: teksty na stronę www, oferty.

neoteksty

Agencja Neo180

Przedmiot zlecenia: przygotowanie tekstów marketingowych na stronę oraz blog firmowy. Współpraca przy zleceniach dotyczących tworzenia treści na strony, ofert i tekstów do materiałów reklamowych.

Cel: budowa eksperckiego wizerunku marki, optymalizacja seo, wsparcie przy różnego rodzaju projektach wymagających copywritingu.

Rodzaj tekstów: teksty na strony www, teksty na blog firmowy, oferty, hasła.

mobilelanguage

Mobilelanguage

Przedmiot zlecenia: całkowita zmiana tekstów na stronie internetowej, rozbudowa zakładek, przygotowanie i zredagowanie ofert w zakresie poszczególnych kursów prowadzonych przez szkołę języków obcych.

Cel: zwiększenie zainteresowania ofertą, budowa eksperckiego wizerunku marki, optymalizacja seo.

Rodzaj tekstów: teksty na stronę www.

ebook

E-book Zakopane

Przedmiot zlecenia: przygotowałem e-book „Szklakiem zakopiańskich atrakcji”. Publikacja będąca wsparciem marketingowym dla apartamentów Bory6a w Zakopanem.

Cel: reklama apartamentów w Zakopanem i zachęcenie turystów do przyjazdu.

Rodzaj tekstów: e-book.

kosmetyki

Nature Queen

Przedmiot zlecenia: przygotowanie tekstów na stronę internetową, oferty firmy, opracowanie opisów produktów do sklepu on-line oraz tekstów na aukcje internetowe Allegro.

Cel: zwiększenie zainteresowania ofertą, przygotowanie profesjonalnej oferty dla sklepu internetowego, optymalizacja seo.

Rodzaj tekstów: teksty na stronę www, opisy produktów, aukcje sprzedażowe Allegro.

wallit

Fototapety Wall-it

Przedmiot zlecenia: ciekawe, niestandardowe opisy fototapet z uwzględnieniem aranżacji wnętrz. Opisy miały skupiać się nie tyle na samym produkcie, co szerokiej możliwości jego zastosowania w kontekście wystroju.

Cel: optymalizacja seo, zwiększenie sprzedaży, zainteresowanie klienta możliwościami fototapet.

Rodzaj tekstów: opisy produktów.

erotyka copywriter

BigSize Erolab

Przedmiot zlecenia: treści marketingowe dla stron sprzedażowych produktów erotycznych, opisy produktów oraz przygotowanie obszernego poradnika w formie e-booka „jak korzystać z gadżetów erotycznych”.

Cel: zwiększenie zainteresowania ofertą, przygotowanie opisów produktów dla sklepu internetowego, optymalizacja seo.

Rodzaj tekstów: opisy produktów, teksty na strony sprzedażowe, e-book.

copywriter erotyka

Marcus shop

Przedmiot zlecenia: opracowanie atrakcyjnych, lekkich i pobudzających zmysły tekstów dla sklepu z akcesoriami erotycznymi. Teksty z nutką pikanterii na stronę www i zakładkę "o nas". Do tego wpisy blogowe w formie poradników dla pań, panów i par.

Cel: zwiększenie sprzedaży, zainteresowanie klientów ofertą firmy, optymalizacja seo.

Rodzaj tekstów: teksty na stronę www, artykuły poradnikowe na blog, teksty seo.

aptus

Aptus

Przedmiot zlecenia: Aptus jest sklepem internetowym z bogatą ofertą suplementów i preparatów weterynaryjnych dla psów i kotów. Moim zadaniem było przygotowanie rzetelnych opisów produktów na podstawie dołączonych do opakowań ulotek.

Cel: przekazanie klientom wiarygodnych informacji o sprzedawanych suplementach, zwiększenie sprzedaży, optymalizacja seo.

Rodzaj tekstów: opisy produktów medycznych i suplementów dla zwierząt.

opisy produktów copywriter

Kreatywne, niestandardowe opisy produktów

Przedmiot zlecenia: tutaj prezentuję wybrane, nieszablonowe opisy produktów. Są nieco inne niż typowe, sztampowe opisy, jakich wiele. W tym dokumencie zebrałem kilka takich przykładowych opisów. Chcesz zamówić takie teksty? Skontaktuj się ze mną.

Cel: zwiększenie sprzedaży i atrakcyjności produktów, wsparcie i optymalizacja seo, urozmaicenie opisów na stronie www.

Rodzaj tekstów: kreatywne opisy produktów i kategorii.

copywriter usługi

Westia

Przedmiot zlecenia: zlecenie wykonane we współpracy z agencją interaktywną NEO180. Polegało na rebrandingu firmy zajmującej się usługami sprzątania, przygotowaniu tekstów na stronę www oraz do firmowego katalogu.

Cel: Stworzenie nieograniczającej nazwy, która pozwoli na swobodny rozwój firmy.

Rodzaj tekstów: naming, teksty...

neo180

NEO180

Przedmiot zlecenia: zaproponowanie nowej nazwy dla agencji interaktywnej. Tak powstała nazwa NEO180, gdzie 180 sugeruje zwrot o 180 stopni, a w połączeniu z NEO sprawia wrażenie, że klient może spodziewać się czegoś innowacyjnego, co sprawi, że jego firma nabierze rozpędu.

Cel: rebranding agencji interaktywnej AI7.

Rodzaj tekstów: naming.

motooptima

Motooptima

Przedmiot zlecenia: nazwa dla klienta agencji NEO180. Firma z branży motoryzacyjnej – sklep/serwis motocykli, skuterów i quadów. Nazwa miała wyraźnie nawiązywać do działalności. Motooptima, czyli optymalny wybór dla osób szukających motocykli. Podwójne o ma kojarzyć się z kołami motocyklu.

Cel: stworzenie nazwy dla sklepu motoryzacyjnego.

Rodzaj tekstów: naming.

be2biz

Be2Biz

Przedmiot zlecenia: nowoczesna nazwa dla firmy zajmującej się usługami IT oraz wsparciem dla biznesu. Nazwa musiała być możliwie najbardziej uniwersalna, aby pod brandem można było rozwijać różne usługi. Propozycja Be2Biz spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem. Zlecenie wykonane dla agencji NEO180.

Cel: rebranding firmy zajmującej się usługami IT i biznesowymi.

Rodzaj tekstów: naming.

remontersi

Remontersi

Przedmiot zlecenia: We współpracy z agencją GKR Consulting przygotowałem nazwę dla firmy remontowo-wykończeniowej. W założeniach miała być to nazwa, która trafiłaby do młodej grupy odbiorców ok. 30 lat, raczej kobiet. Remontersi to idealny kandydat.

Cel: stworzenie wyróżniającej się nazwy dla ambitnej, młodej firmy z branży budowlanej.

Rodzaj tekstów: naming.

naming

Nature Queen

Przedmiot zlecenia: zaproponowanie nazwy dla powstającego sklepu z naturalnymi kosmetykami. Nazwa musiała być międzynarodowa i kojarzyć się z naturą, kobiecością i zdrowiem. Tak powstała nazwa Nature Queen.

Cel: stworzenie nazwy dla nowego sklepu z ekologicznymi kosmetykami i super foods. Firma działająca na rynku polskim, angielskim i niemieckim.

Rodzaj tekstów: naming.

budownictwo w drewnie mini

Budownictwo w drewnie

Przedmiot zlecenia: przygotowanie tekstów na stronę www dla firmy zajmującej się projektowaniem i budową domów z drewna technikami ciesielskimi, a nie maszynowymi.

Cel: przedstawienie marki jako wyróżniającej się na tle konkurencji.

Rodzaj tekstów: teksty na stronę...

ezikoapteka mini

E-ziko apteka

Przedmiot zlecenia: Na zlecenie agencji Promotraffic wykonałem serię artykułów medycznych dla internetowej apteki. Artykuły merytoryczne, zawierające popularną wiedzę medyczną, wspierające działania seo.

Cel: wsparcie działań content marketingowych, seo i promocyjnych

Rodzaj tekstów: specjalistyczne teksty poradnikowe związane z medycyną, zdrowie, lekami i suplementami diety.

Projekt AED mini

Projekt AED

Przedmiot zlecenia: z wykształcenia jestem ratownikiem medycznym, dlatego bardzo ucieszyłem się, gdy agencja Content House poprosiła mnie o przygotowanie poradnikowych artykułów na tematy związane z defibrylatorami AED i pierwszą pomocą.

Cel: promocja defibrylatorów AED, propagowanie wiedzy z zakresu pierwszej pomocy.

Rodzaj tekstów: poradniki oraz teksty specjalistyczne.

The bro barbershop min

The Bro Barhershop

Przedmiot zlecenia: na zlecenie agencji Melonet przygotowałem teksty na stronę www dla marki The Bro Barbershop – sieci salonów barberskich. Teksty marketingowe o luźnym, męskim wydźwięku.

Cel: promocja salonów spod brandu The Bro Barbershop.

Rodzaj tekstów: teksty marketingowe na stronę www, teksty ofertowe.

morfeusz mini

Morfeusz

Przedmiot zlecenia: inspirujące zlecenie, polegające na przygotowaniu opisów kategorii produktów do wypożyczalni strojów karnawałowych. Moim zdaniem było również przygotowanie tekstów na nową stronę www.

Cel: promocja marki, zachęcenie klientów do skorzystania z usług wypożyczalni.

Rodzaj tekstów: opisy kategorii do sklepu online, teksty na...


Zobacz też: Referencje i opinie o mojej pracy