FAQ – czyli najczęściej zadawane pytania

Jeśli nie jesteś czegoś pewien, zapoznaj się z tym tekstem. Jeśli nadal czegoś nie wiesz, napisz do mnie. Postaram się odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania.

Jaki jest termin realizacji zleceń?

Czas realizacji zależy od wielkości zlecenia oraz ilości oczekujących zadań w kolejce. Czasami teksty mogą być przygotowane już następnego dnia, innym razem należy poczekać tydzień lub dwa. Jeśli zależy Ci na szybszej realizacji Twojego zlecenia, możesz skorzystać z opcji usługi ekspres. Dopłata do usługi to +30% do podstawowej ceny.

Jaka jest różnica pomiędzy rodzajami tekstów?

Podstawowymi różnicami są: czas, ilość pracy włożona w napisanie tekstu oraz poziom skomplikowania zlecenia. Im bardziej fachowy i wymagający jest tekst, tym więcej czasu wkłada się w research, sprawdzenie faktów i eliminację błędów merytorycznych. Do tego dochodzi wielokrotna korekta, mająca na celu wyeliminować wszystkie błędy ortograficzne, interpunkcyjne i stylistyczne.

Czy teksty podlegają korekcie?

Tak. Teksty są wielokrotnie przeze mnie sprawdzane, tak by zminimalizować ryzyko wystąpienia błędów. Wiadomo jednak, że wpadki się zdarzają nawet najlepszym, a redaktorskie chochliki lubią psocić. Dlatego wprowadziłem usługę tzw. „zewnętrznej korekty” – polega na przekazaniu tekstu innemu redaktorowi, specjalizującemu się w usługach korektorskich. Dla tekstów najwyższej jakości zewnętrzna korekta jest usługą darmową, w przypadku pozostałych tekstów, wykonywana na życzenie klienta, a jej koszt wynosi +20% do ceny podstawowej.

Czy poprawki do tekstów są wliczone w cenę?

Tak. Na każdy tekst daję gwarancję. Masz możliwość zgłoszenia do 2 serii poprawek bez dodatkowych opłat.

Czy teksty są unikalne?

Oczywiście! Każdy tekst jest wyjątkowy i niepowtarzalny. W Kwaterze Copywritera nie ma mowy o jakimkolwiek plagiacie. Zawsze przed oddaniem tekstu, sprawdzam go w programie antyplagiatowym.

Czy teksty są zoptymalizowane pod seo?

Tak. Teksty zawierają uzgodnione słowa i frazy kluczowe, umieszczone w tekście w sposób naturalny.

Chcę zlecić tekst do napisania. Co muszę zrobić?

Przede wszystkim skontaktować się ze mną i jak najdokładniej opisać treść zlecenia. Im dokładniejszy opis, tym lepiej będziemy mogli wykonać zadanie. Najprawdopodobniej otrzymasz również ode mnie brief z zestawem pomocniczych pytań. Przed rozpoczęciem współpracy należy podpisać umowę lub wpłacić zadatek w wysokości 30% przewidywanych kosztów zlecenia.

Nie podoba mi się tekst. Czy mogę go nie przyjąć?

Jest mi niezmiernie przykro, jeśli teksty nie spełniają Twoich oczekiwań. Na każdy tekst daję gwarancję i poprawiam go aż do skutku. Jeśli nadal nie spełnia oczekiwań, możesz go nie przyjąć, ale pełne prawa do tekstu pozostają u mnie. Zgodnie z ustawą o prawach autorskich, nie możesz go wykorzystać ani teraz, ani nigdy w przyszłości.

Czy jest możliwość otrzymania darmowej próbki tekstów?

Istnieje możliwość napisania próbnego tekstu, jednak jest on liczony normalnie według cennika. Jeśli interesują Cię darmowe próbki, możesz je znaleźć na tej stronie w „portfolio”.

Czy mam pełne prawo dysponowania tekstem?

Tak. Wraz z zakończeniem zlecenia i dokonaniem zapłaty, wszystkie prawa majątkowe do tekstu przechodzą na Ciebie.

Czy istnieje możliwość negocjacji ceny?

Taka możliwość istnieje zawsze, o ile negocjacje prowadzone są w granicach zdrowego rozsądku. Dla dużych zleceń oferuję korzystne zniżki. Szczegóły zostały opisane w cenniku.

Czy otrzymam fakturę VAT?

Tak, wystawiam faktury Vat.

Mam inne pytania.

Jeśli interesują Cię inne zagadnienia, skontaktuj się ze mną poprzez e-mail lub telefonicznie. Zapraszam również na firmowy blog, gdzie raz na jakiś czas pojawiają się informacje na tematy seo, content marketingu oraz firmowe aktualności.