Copywriter portfolio – wybrane przykłady

Portfolio copywritera to jeden z kluczowych elementów podczas wyboru pracownika. Poniżej przedstawiam przykładowe realizacje, na podstawie których możesz wyrobić sobie pogląd na mój styl, umiejętności i tematyczną wiedzę. Ze względu na ograniczoną przestrzeń, nie mogę wstawić tu każdego pojedynczego artykułu. To tylko kilka wybranych propozycji. W każdym okienku znajdują się odnośniki do pisanych przeze mnie tekstów seo i content marketingowych. Pisałem teksty z kategorii: medycyna, zdrowie, sport, styl życia, biznes, przemysł, film, kredyty, usługi, erotyka, kosmetyki, suplementy, motoryzacja, marketing, IT, turystyka, multimedia, technologie, gadżety i wiele, wiele innych, ale gdybym chciał je tutaj wszystkie zamieścić, powstałaby bardzo długa lista pewnie na kilka tysięcy pozycji, a przecież nie o to chodzi. Portfolio copywritera zawiera wybrane realizacje. Jeśli pomimo tak bogatego zbioru tekstów, nadal potrzebujesz próbki moich możliwości, skontaktuj się ze mną. Pamiętaj jednak, że nie piszę darmowych tekstów próbnych.


miuki

Miuki

Przedmiot zlecenia: niezwykle przyjemna współpraca, polegająca na przygotowaniu storytellingowych tekstów na stronę internetową firmy, zajmującej się produkcją puf i poduszek Sako. Zlecenie obejmowało opracowanie tekstów na stronę główną oraz opisy produktów.

Cel: budowa pozytywnego wizerunku marki, przedstawienie puf Miuki jako produkty premium, wsparcie seo.

Rodzaj tekstów: teksty na stronę www.

homesquare

Homesquare

Przedmiot zlecenia: współpraca polegała na przygotowywaniu tekstów na blog Homesquare.pl – lifestyle, wyposażenie wnętrz, sztuka, architektura. Artykuły poruszały tematykę nowoczesnej architektury, funkcjonalnej sztuki oraz ciekawostek ze świata designu wnętrz.

Cel: przedstawienie czytelnikowi ciekawych rozwiązań wnętrzarskich, inspiracje i porady, wsparcie seo.

Rodzaj tekstów: artykuły lifestylowe i specjalistyczne na blog.

luxury

Luxury art

Przedmiot zlecenia: na zlecenie studia graficznego Midnight przygotowałem teksty na strony www dla wielu prestiżowych klientów. Jednym z nich było studio designu wnętrz Luxury art. Prace polegały na napisaniu tekstów na stronę oraz przygotowaniu informacji do katalogu.

Cel: budowa pozytywnego, luksusowego wizerunku i promocja marki.

Rodzaj tekstów: teksty na stronę www, teksty do kreatywnego katalogu firmowego.

neoteksty

Agencja Neo180

Przedmiot zlecenia: przygotowanie tekstów marketingowych na stronę oraz blog firmowy. Współpraca przy zleceniach dotyczących tworzenia treści na strony, ofert i tekstów do materiałów reklamowych.

Cel: budowa eksperckiego wizerunku marki, optymalizacja seo, wsparcie przy różnego rodzaju projektach wymagających copywritingu.

Rodzaj tekstów: teksty na strony www, teksty na blog firmowy, oferty, hasła.

2ez

Studio graficzne 2ez.pl

Przedmiot zlecenia: przygotowanie tekstów marketingowych na blog firmowy, dotyczący projektowania graficznego, tworzenia stron i designu. Współpraca przy zleceniach dla klientów 2ez.pl.

Cel: budowa eksperckiego wizerunku marki, zwiększenie świadomości klientów odnośnie pracy agencji marketingowej, optymalizacja seo.

Rodzaj tekstów: teksty na strony www, teksty na blog firmowy, oferty, inne zlecenia.

wbx

Agencja webExperts

Przedmiot zlecenia: teksty content marketingowe na potrzeby firmowego bloga, związanego z działalnością agencji (reklama, marketing, strony www, social media), a także artykuły sponsorowane i treści na potrzeby klientów agencji.

Cel: budowa eksperckiego wizerunku marki, optymalizacja seo, wsparcie przy różnego rodzaju projektach.

Rodzaj tekstów: teksty marketingowe, teksty na blog, inne zlecenia.

noxmedia2

Studio Noxmedia

Przedmiot zlecenia: całkowita zmiana treści na stronie i rozbudowanie podstron przedstawiających ofertę.

Cel: budowa eksperckiego wizerunku marki, optymalizacja seo, zwiększenie zainteresowania ofertą firmy.

Rodzaj tekstów: teksty na stronę www, oferty.

noxmedia

Teksty lektorskie

Przedmiot zlecenia: Na zlecenie agencji reklamowej Noxmedia przygotowałem podkład lektorski do filmów reklamowych. Przykładowe realizacje znajdują się w poniższych linkach.

Cel: stworzenie ciekawych, przyciągających tekstów dla lektora, które wzmocnią przekaz reklamowy.

p2studio

P2 studio filmowe

Przedmiot zlecenia: wykonanie treści na stronę główną, zakładki oraz wpisy blogowe na firmowy blog. Teksty wysokiej jakości o tematyce realizacji filmów.

Cel: budowa eksperckiego wizerunku marki, optymalizacja seo, zwiększenie zainteresowania ofertą firmy.

Rodzaj tekstów: teksty na strony www, teksty na blog firmowy.

neo180

NEO180

Przedmiot zlecenia: zaproponowanie nowej nazwy dla agencji interaktywnej. Tak powstała nazwa NEO180, gdzie 180 sugeruje zwrot o 180 stopni, a w połączeniu z NEO sprawia wrażenie, że klient może spodziewać się czegoś innowacyjnego, co sprawi, że jego firma nabierze rozpędu.

Cel: rebranding agencji interaktywnej AI7.

Rodzaj tekstów: naming.

naming

Nature Queen

Przedmiot zlecenia: zaproponowanie nazwy dla powstającego sklepu z naturalnymi kosmetykami. Nazwa musiała być międzynarodowa i kojarzyć się z naturą, kobiecością i zdrowiem. Tak powstała nazwa Nature Queen.

Cel: stworzenie nazwy dla nowego sklepu z ekologicznymi kosmetykami i super foods. Firma działająca na rynku polskim, angielskim i niemieckim.

Rodzaj tekstów: naming.

remontersi

Remontersi

Przedmiot zlecenia: We współpracy z agencją GKR Consulting przygotowałem nazwę dla firmy remontowo-wykończeniowej. W założeniach miała być to nazwa, która trafiłaby do młodej grupy odbiorców ok. 30 lat, raczej kobiet. Remontersi to idealny kandydat.

Cel: stworzenie wyróżniającej się nazwy dla ambitnej, młodej firmy z branży budowlanej.

Rodzaj tekstów: naming.

motooptima

Motooptima

Przedmiot zlecenia: nazwa dla klienta agencji NEO180. Firma z branży motoryzacyjnej – sklep/serwis motocykli, skuterów i quadów. Nazwa miała wyraźnie nawiązywać do działalności. Motooptima, czyli optymalny wybór dla osób szukających motocykli. Podwójne o ma kojarzyć się z kołami motocyklu.

Cel: stworzenie nazwy dla sklepu motoryzacyjnego.

Rodzaj tekstów: naming.

Urobene

Urobene

Przedmiot zlecenia: dla gabinetu chirurgicznego Urobene przygotowałem serię artykułów specjalistycznych, dotyczących chirurgii znamion i leczenia nowotworów. Artykuły miały pełnić funkcję informacyjną dla pacjentów.

Cel: zwrócenie uwagi na problem nowotworów skóry, informacje dla pacjentów, wsparcie i optymalizacja seo.

Rodzaj tekstów: artykuły specjalistyczne.

fizjoarena

Fizjoarena

Przedmiot zlecenia: przygotowanie tekstów na stronę internetową i wpisów na blog firmowy, a także redakcja gotowych treści. Teksty z zakresu rehabilitacji, fizjoterapii i zdrowego stylu życia.

Cel: zwiększenie zainteresowania ofertą, przygotowanie profesjonalnej oferty dla gabinetu rehabilitacyjnego, współpraca w zakresie prowadzenia bloga firmowego.

Rodzaj tekstów: teksty na stronę www, teksty specjalistyczne na blog firmowy.

kosmetyki

Nature Queen

Przedmiot zlecenia: przygotowanie tekstów na stronę internetową, oferty firmy, opracowanie opisów produktów do sklepu on-line oraz tekstów na aukcje internetowe Allegro.

Cel: zwiększenie zainteresowania ofertą, przygotowanie profesjonalnej oferty dla sklepu internetowego, optymalizacja seo.

Rodzaj tekstów: teksty na stronę www, opisy produktów, aukcje sprzedażowe Allegro.

redshop

Redshop

Przedmiot zlecenia: przygotowanie opisów dla topowych produktów. Stworzenie treści dla stron sprzedażowych dla każdego z tych produktów oraz przygotowanie obszernego poradnika w formie e-booka „jak korzystać z gadżetów erotycznych”.

Cel: zwiększenie zainteresowania ofertą, przygotowanie opisów produktów dla sklepu internetowego, optymalizacja seo.

Rodzaj tekstów: opisy produktów, teksty na strony sprzedażowe, e-book.

csb

CSB Furniture

Przedmiot zlecenia: teksty na stronę internetową oraz opisy produktów dla sklepu z meblami.

Cel: wsparcie sprzedaży, optymalizacja seo.

Rodzaj tekstów: teksty na stronę www, opisy produktów.

wallit

Fototapety Wall-it

Przedmiot zlecenia: ciekawe, niestandardowe opisy fototapet z uwzględnieniem aranżacji wnętrz. Opisy miały skupiać się nie tyle na samym produkcie, co szerokiej możliwości jego zastosowania w kontekście wystroju.

Cel: optymalizacja seo, zwiększenie sprzedaży, zainteresowanie klienta możliwościami fototapet.

Rodzaj tekstów: opisy produktów.

cobra

Zajazd Cobra

Przedmiot zlecenia: Na zlecenie agencji interaktywnej NEO180 (AI7) przygotowałem teksty na stronę internetową dla Zajazdu Cobra – luksusowego hotelu z salą bankietową.

Cel: zwiększenie zainteresowania ofertą firmy, całkowita wymiana treści na stronie.

Rodzaj tekstów: teksty na stronę www.

rancho

Hotel Rancho

Przedmiot zlecenia: Na zlecenie agencji reklamowej justidea.pl przygotowałem teksty na stronę internetową dla hotelu Rancho w Szczyrku.

Cel: zwiększenie zainteresowania ofertą firmy, całkowita wymiana treści na stronie.

Rodzaj tekstów: teksty na stronę www.

ebook

E-book Zakopane

Przedmiot zlecenia: przygotowałem e-book „Szklakiem zakopiańskich atrakcji”. Publikacja będąca wsparciem marketingowym dla apartamentów Bory6a w Zakopanem.

Cel: reklama apartamentów w Zakopanem i zachęcenie turystów do przyjazdu.

Rodzaj tekstów: e-book.

ekologiczny-serwis

Ekologiczny serwis

Przedmiot zlecenia: przygotowanie profesjonalnych tekstów na stronę firmy oferującej usługi z zakresu ozonowania wnętrz, czyszczenia elewacji, budynków, chodników itp. ze szczególnym podkreśleniem zachowania wyłącznie ekologicznych metod pracy.

Cel: zwiększenie zainteresowania ofertą, budowa eksperckiego wizerunku marki, optymalizacja seo.

Rodzaj tekstów: teksty na stronę www, oferty.

wow24

Wow 24

Przedmiot zlecenia: Przygotowanie profesjonalnych tekstów na stronę firmy sprzedającej baseny ogrodowe i rowery wodne. Wymiana treści na stronie i wykonanie opisów produktów.

Cel: zwiększenie zainteresowania ofertą, budowa eksperckiego wizerunku marki, optymalizacja seo.

Rodzaj tekstów: teksty na stronę www.

pattini

Pattini

Przedmiot zlecenia: napisanie tekstów na stronę główną sklepu z paskami do zegarków, wykonanie opisów produktów i kategorii.

Cel: zwiększenie sprzedaży i zainteresowania ofertą firmy, optymalizacja seo.

Rodzaj tekstów: teksty na stronę www, opisy produktów.

teslox

Teslox

Przedmiot zlecenia: we współpracy z firmą proxa-studio.pl przygotowałem i zredagowałem teksty na stronę internetową firmy transportowej Teslox. Zlecenie polegało na napisaniu nowych tekstów i poprawie już istniejących.

Cel: zwiększenie zainteresowania ofertą, budowa eksperckiego wizerunku marki, optymalizacja seo.

Rodzaj tekstów: teksty na stronę www.

transnaj

Transnaj

Przedmiot zlecenia: przygotowanie tekstów i zmiana oferty na stronę internetową firmy spedycyjnej Teslox. Ponadto wykonanie serii poradnikowych tekstów seo.

Cel: zwiększenie zainteresowania ofertą, budowa eksperckiego wizerunku marki, optymalizacja seo.

Rodzaj tekstów: teksty na stronę www, teksty seo na blog.

mobilelanguage

Mobilelanguage

Przedmiot zlecenia: całkowita zmiana tekstów na stronie internetowej, rozbudowa zakładek, przygotowanie i zredagowanie ofert w zakresie poszczególnych kursów prowadzonych przez szkołę języków obcych.

Cel: zwiększenie zainteresowania ofertą, budowa eksperckiego wizerunku marki, optymalizacja seo.

Rodzaj tekstów: teksty na stronę www.

aptus

Aptus

Przedmiot zlecenia: Aptus jest sklepem internetowym z bogatą ofertą suplementów i preparatów weterynaryjnych dla psów i kotów. Moim zadaniem było przygotowanie rzetelnych opisów produktów na podstawie dołączonych do opakowań ulotek.

Cel: przekazanie klientom wiarygodnych informacji o sprzedawanych suplementach, zwiększenie sprzedaży, optymalizacja seo.

Rodzaj tekstów: opisy produktów medycznych i suplementów dla zwierząt.

zdrowiewmodzie

Zdrowie w modzie

Przedmiot zlecenia: dla sklepu internetowego Zdrowie w modzie, zajmującego się sprzedażą produktów medycznych i akcesoriów wspierających zdrowy tryb życia, przygotowałem serię opisów: oczyszczaczy i nawilżaczy powietrza, akcesoriów fitness i odzieży wyszczuplającej.

Cel: profesjonalne opisy produktów dla sklepu internetowego, wsparcie seo sklepu, zwiększenie sprzedaży.

Rodzaj tekstów: opisy produktów.

be2biz

Be2Biz

Przedmiot zlecenia: nowoczesna nazwa dla firmy zajmującej się usługami IT oraz wsparciem dla biznesu. Nazwa musiała być możliwie najbardziej uniwersalna, aby pod brandem można było rozwijać różne usługi. Propozycja Be2Biz spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem. Zlecenie wykonane dla agencji NEO180.

Cel: rebranding firmy zajmującej się usługami IT i biznesowymi.

Rodzaj tekstów: naming.

Westia

Westia

Przedmiot zlecenia: zlecenie wykonane we współpracy z agencją interaktywną NEO180. Polegało na rebrandingu firmy zajmującej się usługami sprzątania. Kolejną częścią projektu było przygotowanie tekstów na stronę www oraz do firmowego katalogu.

Cel: Stworzenie nieograniczającej nazwy, która pozwoli na swobodny rozwój firmy

Rodzaj tekstów: naming, teksty na stronę www, teksty do katalogu

bracia nowaccy

Bracia Nowaccy

Przedmiot zlecenia: na zlecenie agencji Melonet.pl przygotowałem serię wpisów na blog firmowy Bracia Nowaccy – polskiego producenta okien i drzwi drewnianych. Wpisy branżowe oraz lifestylowe związane z działalnością wytwórcy.

Cel: promocja marki, zwiększenie zainteresowania ofertą, budowanie profesjonalnego wizerunku, wsparcie seo.

Rodzaj tekstów: teksty na blog specjalistyczne i lifestylowe, artykuły sponsorowane.

ilovegrain

I love grain

Przedmiot zlecenia: opracowanie całej zawartości witryny internetowej dla firmy zajmującej się produkcją naturalnych poduszek i akcesoriów wypełnionych łuskami zbóż.

Cel: budowa świadomości zdrowego stylu życia, stworzenie eksperckiego i przyjaznego wizerunku marki, wsparcie przy pozycjonowaniu, optymalizacja seo.

Rodzaj tekstów: teksty na stronę www, opisy produktów, opisy właściwości zbóż.


Z usług Kwatery Copywritera korzystali również:

współpraca copywriter