Copywriter portfolio – wybrane przykłady

Portfolio copywritera to jeden z kluczowych elementów podczas wyboru pracownika. Poniżej przedstawiam przykładowe realizacje, na podstawie których możesz wyrobić sobie pogląd na mój styl, umiejętności i tematyczną wiedzę. Ze względu na ograniczoną przestrzeń, nie mogę wstawić tu każdego pojedynczego artykułu. To tylko kilka wybranych propozycji. W każdym okienku znajdują się odnośniki do pisanych przeze mnie tekstów seo i content marketingowych. Pisałem teksty z kategorii: medycyna, zdrowie, sport, styl życia, biznes, przemysł, film, kredyty, usługi, erotyka, kosmetyki, suplementy, motoryzacja, marketing, IT, turystyka, multimedia, technologie, gadżety i wiele, wiele innych, ale gdybym chciał je tutaj wszystkie zamieścić, powstałaby bardzo długa lista pewnie na kilka tysięcy pozycji, a przecież nie o to chodzi. Portfolio copywritera zawiera wybrane realizacje. Jeśli pomimo tak bogatego zbioru tekstów, nadal potrzebujesz próbki moich możliwości, skontaktuj się ze mną. Pamiętaj jednak, że nie piszę darmowych tekstów próbnych.

Specjalizuję się w copywritingu medycznym. Odrębne portfolio medyczne jest w trakcie przygotowywania. Skontaktuj się ze mną, jeżeli chcesz zapoznać się z przykładami tekstów o tematyce: medycyna, farmacja, zdrowie, zdrowy styl życia itd.


miuki

Miuki

Przedmiot zlecenia: niezwykle przyjemna współpraca, polegająca na przygotowaniu storytellingowych tekstów na stronę internetową firmy, zajmującej się produkcją puf i poduszek Sako. Zlecenie obejmowało opracowanie tekstów na stronę główną oraz opisy produktów.

Cel: budowa pozytywnego wizerunku marki, przedstawienie puf Miuki jako produkty premium, wsparcie seo.

Rodzaj tekstów: teksty na stronę www.

homesquare

Homesquare

Przedmiot zlecenia: współpraca polegała na przygotowywaniu tekstów na blog Homesquare.pl – lifestyle, wyposażenie wnętrz, sztuka, architektura. Artykuły poruszały tematykę nowoczesnej architektury, funkcjonalnej sztuki oraz ciekawostek ze świata designu wnętrz.

Cel: przedstawienie czytelnikowi ciekawych rozwiązań wnętrzarskich, inspiracje i porady, wsparcie seo.

Rodzaj tekstów: artykuły lifestylowe i specjalistyczne na blog.

luxury

Luxury art

Przedmiot zlecenia: na zlecenie studia graficznego Midnight przygotowałem teksty na strony www dla wielu prestiżowych klientów. Jednym z nich było studio designu wnętrz Luxury art. Prace polegały na napisaniu tekstów na stronę oraz przygotowaniu informacji do katalogu.

Cel: budowa pozytywnego, luksusowego wizerunku i promocja marki.

Rodzaj tekstów: teksty na stronę www, teksty do kreatywnego katalogu firmowego.

neoteksty

Agencja Neo180

Przedmiot zlecenia: przygotowanie tekstów marketingowych na stronę oraz blog firmowy. Współpraca przy zleceniach dotyczących tworzenia treści na strony, ofert i tekstów do materiałów reklamowych.

Cel: budowa eksperckiego wizerunku marki, optymalizacja seo, wsparcie przy różnego rodzaju projektach wymagających copywritingu.

Rodzaj tekstów: teksty na strony www, teksty na blog firmowy, oferty, hasła.

noxmedia2

Studio Noxmedia

Przedmiot zlecenia: całkowita zmiana treści na stronie i rozbudowanie podstron przedstawiających ofertę.

Cel: budowa eksperckiego wizerunku marki, optymalizacja seo, zwiększenie zainteresowania ofertą firmy.

Rodzaj tekstów: teksty na stronę www, oferty.

noxmedia

Teksty lektorskie

Przedmiot zlecenia: Na zlecenie agencji reklamowej Noxmedia przygotowałem podkład lektorski do filmów reklamowych. Przykładowe realizacje znajdują się w poniższych linkach.

Cel: stworzenie ciekawych, przyciągających tekstów dla lektora, które wzmocnią przekaz reklamowy.

neo180

NEO180

Przedmiot zlecenia: zaproponowanie nowej nazwy dla agencji interaktywnej. Tak powstała nazwa NEO180, gdzie 180 sugeruje zwrot o 180 stopni, a w połączeniu z NEO sprawia wrażenie, że klient może spodziewać się czegoś innowacyjnego, co sprawi, że jego firma nabierze rozpędu.

Cel: rebranding agencji interaktywnej AI7.

Rodzaj tekstów: naming.

naming

Nature Queen

Przedmiot zlecenia: zaproponowanie nazwy dla powstającego sklepu z naturalnymi kosmetykami. Nazwa musiała być międzynarodowa i kojarzyć się z naturą, kobiecością i zdrowiem. Tak powstała nazwa Nature Queen.

Cel: stworzenie nazwy dla nowego sklepu z ekologicznymi kosmetykami i super foods. Firma działająca na rynku polskim, angielskim i niemieckim.

Rodzaj tekstów: naming.

remontersi

Remontersi

Przedmiot zlecenia: We współpracy z agencją GKR Consulting przygotowałem nazwę dla firmy remontowo-wykończeniowej. W założeniach miała być to nazwa, która trafiłaby do młodej grupy odbiorców ok. 30 lat, raczej kobiet. Remontersi to idealny kandydat.

Cel: stworzenie wyróżniającej się nazwy dla ambitnej, młodej firmy z branży budowlanej.

Rodzaj tekstów: naming.

motooptima

Motooptima

Przedmiot zlecenia: nazwa dla klienta agencji NEO180. Firma z branży motoryzacyjnej – sklep/serwis motocykli, skuterów i quadów. Nazwa miała wyraźnie nawiązywać do działalności. Motooptima, czyli optymalny wybór dla osób szukających motocykli. Podwójne o ma kojarzyć się z kołami motocyklu.

Cel: stworzenie nazwy dla sklepu motoryzacyjnego.

Rodzaj tekstów: naming.

Urobene

Urobene

Przedmiot zlecenia: dla gabinetu chirurgicznego Urobene przygotowałem serię artykułów specjalistycznych, dotyczących chirurgii znamion i leczenia nowotworów. Artykuły miały pełnić funkcję informacyjną dla pacjentów.

Cel: zwrócenie uwagi na problem nowotworów skóry, informacje dla pacjentów, wsparcie i optymalizacja seo.

Rodzaj tekstów: artykuły specjalistyczne.

fizjoarena

Fizjoarena

Przedmiot zlecenia: przygotowanie tekstów na stronę internetową i wpisów na blog firmowy, a także redakcja gotowych treści. Teksty z zakresu rehabilitacji, fizjoterapii i zdrowego stylu życia.

Cel: zwiększenie zainteresowania ofertą, przygotowanie profesjonalnej oferty dla gabinetu rehabilitacyjnego, współpraca w zakresie prowadzenia bloga firmowego.

Rodzaj tekstów: teksty na stronę www, teksty specjalistyczne na blog firmowy.

kosmetyki

Nature Queen

Przedmiot zlecenia: przygotowanie tekstów na stronę internetową, oferty firmy, opracowanie opisów produktów do sklepu on-line oraz tekstów na aukcje internetowe Allegro.

Cel: zwiększenie zainteresowania ofertą, przygotowanie profesjonalnej oferty dla sklepu internetowego, optymalizacja seo.

Rodzaj tekstów: teksty na stronę www, opisy produktów, aukcje sprzedażowe Allegro.

redshop

Redshop

Przedmiot zlecenia: przygotowanie opisów dla topowych produktów. Stworzenie treści dla stron sprzedażowych dla każdego z tych produktów oraz przygotowanie obszernego poradnika w formie e-booka „jak korzystać z gadżetów erotycznych”.

Cel: zwiększenie zainteresowania ofertą, przygotowanie opisów produktów dla sklepu internetowego, optymalizacja seo.

Rodzaj tekstów: opisy produktów, teksty na strony sprzedażowe, e-book.

csb

CSB Furniture

Przedmiot zlecenia: teksty na stronę internetową oraz opisy produktów dla sklepu z meblami.

Cel: wsparcie sprzedaży, optymalizacja seo.

Rodzaj tekstów: teksty na stronę www, opisy produktów.

wallit

Fototapety Wall-it

Przedmiot zlecenia: ciekawe, niestandardowe opisy fototapet z uwzględnieniem aranżacji wnętrz. Opisy miały skupiać się nie tyle na samym produkcie, co szerokiej możliwości jego zastosowania w kontekście wystroju.

Cel: optymalizacja seo, zwiększenie sprzedaży, zainteresowanie klienta możliwościami fototapet.

Rodzaj tekstów: opisy produktów.

cobra

Zajazd Cobra

Przedmiot zlecenia: Na zlecenie agencji interaktywnej NEO180 (AI7) przygotowałem teksty na stronę internetową dla Zajazdu Cobra – luksusowego hotelu z salą bankietową.

Cel: zwiększenie zainteresowania ofertą firmy, całkowita wymiana treści na stronie.

Rodzaj tekstów: teksty na stronę www.

ebook

E-book Zakopane

Przedmiot zlecenia: przygotowałem e-book „Szklakiem zakopiańskich atrakcji”. Publikacja będąca wsparciem marketingowym dla apartamentów Bory6a w Zakopanem.

Cel: reklama apartamentów w Zakopanem i zachęcenie turystów do przyjazdu.

Rodzaj tekstów: e-book.

ekologiczny-serwis

Ekologiczny serwis

Przedmiot zlecenia: przygotowanie profesjonalnych tekstów na stronę firmy oferującej usługi z zakresu ozonowania wnętrz, czyszczenia elewacji, budynków, chodników itp. ze szczególnym podkreśleniem zachowania wyłącznie ekologicznych metod pracy.

Cel: zwiększenie zainteresowania ofertą, budowa eksperckiego wizerunku marki, optymalizacja seo.

Rodzaj tekstów: teksty na stronę www, oferty.

wow24

Wow 24

Przedmiot zlecenia: Przygotowanie profesjonalnych tekstów na stronę firmy sprzedającej baseny ogrodowe i rowery wodne. Wymiana treści na stronie i wykonanie opisów produktów.

Cel: zwiększenie zainteresowania ofertą, budowa eksperckiego wizerunku marki, optymalizacja seo.

Rodzaj tekstów: teksty na stronę www.

teslox

Teslox

Przedmiot zlecenia: we współpracy z firmą proxa-studio.pl przygotowałem i zredagowałem teksty na stronę internetową firmy transportowej Teslox. Zlecenie polegało na napisaniu nowych tekstów i poprawie już istniejących.

Cel: zwiększenie zainteresowania ofertą, budowa eksperckiego wizerunku marki, optymalizacja seo.

Rodzaj tekstów: teksty na stronę www.

mobilelanguage

Mobilelanguage

Przedmiot zlecenia: całkowita zmiana tekstów na stronie internetowej, rozbudowa zakładek, przygotowanie i zredagowanie ofert w zakresie poszczególnych kursów prowadzonych przez szkołę języków obcych.

Cel: zwiększenie zainteresowania ofertą, budowa eksperckiego wizerunku marki, optymalizacja seo.

Rodzaj tekstów: teksty na stronę www.

aptus

Aptus

Przedmiot zlecenia: Aptus jest sklepem internetowym z bogatą ofertą suplementów i preparatów weterynaryjnych dla psów i kotów. Moim zadaniem było przygotowanie rzetelnych opisów produktów na podstawie dołączonych do opakowań ulotek.

Cel: przekazanie klientom wiarygodnych informacji o sprzedawanych suplementach, zwiększenie sprzedaży, optymalizacja seo.

Rodzaj tekstów: opisy produktów medycznych i suplementów dla zwierząt.

zdrowiewmodzie

Zdrowie w modzie

Przedmiot zlecenia: dla sklepu internetowego Zdrowie w modzie, zajmującego się sprzedażą produktów medycznych i akcesoriów wspierających zdrowy tryb życia, przygotowałem serię opisów: oczyszczaczy i nawilżaczy powietrza, akcesoriów fitness i odzieży wyszczuplającej.

Cel: profesjonalne opisy produktów dla sklepu internetowego, wsparcie seo sklepu, zwiększenie sprzedaży.

Rodzaj tekstów: opisy produktów.

be2biz

Be2Biz

Przedmiot zlecenia: nowoczesna nazwa dla firmy zajmującej się usługami IT oraz wsparciem dla biznesu. Nazwa musiała być możliwie najbardziej uniwersalna, aby pod brandem można było rozwijać różne usługi. Propozycja Be2Biz spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem. Zlecenie wykonane dla agencji NEO180.

Cel: rebranding firmy zajmującej się usługami IT i biznesowymi.

Rodzaj tekstów: naming.

Westia

Westia

Przedmiot zlecenia: zlecenie wykonane we współpracy z agencją interaktywną NEO180. Polegało na rebrandingu firmy zajmującej się usługami sprzątania. Kolejną częścią projektu było przygotowanie tekstów na stronę www oraz do firmowego katalogu.

Cel: Stworzenie nieograniczającej nazwy, która pozwoli na swobodny rozwój firmy

Rodzaj tekstów: naming, teksty na stronę www, teksty do katalogu

bracia nowaccy

Bracia Nowaccy

Przedmiot zlecenia: na zlecenie agencji Melonet.pl przygotowałem serię wpisów na blog firmowy Bracia Nowaccy – polskiego producenta okien i drzwi drewnianych. Wpisy branżowe oraz lifestylowe związane z działalnością wytwórcy.

Cel: promocja marki, zwiększenie zainteresowania ofertą, budowanie profesjonalnego wizerunku, wsparcie seo.

Rodzaj tekstów: teksty na blog specjalistyczne i lifestylowe, artykuły sponsorowane.

ilovegrain

I love grain

Przedmiot zlecenia: opracowanie całej zawartości witryny internetowej dla firmy zajmującej się produkcją naturalnych poduszek i akcesoriów wypełnionych łuskami zbóż.

Cel: budowa świadomości zdrowego stylu życia, stworzenie eksperckiego i przyjaznego wizerunku marki, wsparcie przy pozycjonowaniu, optymalizacja seo.

Rodzaj tekstów: teksty na stronę www, opisy produktów, opisy właściwości zbóż.


Z usług Kwatery Copywritera korzystali również:

copywriter portfolio