7 (nietypowych) pomysłów na świąteczny prezent dla copywritera

prezent dla copywritera

Zbliżają się święta. A skoro tak, to czas na tradycyjny ale nie tendencyjny artykuł pod tytułem: pomysły na świąteczne prezenty dla… [tu wstawić dowolny zawód]. Tradycja rzecz święta, dlatego nie będę się wyłamywał, ale nie, nie – to nie będzie zestawienie, jak każde inne. No bo ile można czytać o tym, że świetnym prezentem dla copywritera jest: a) książka, b) czytnik e-booków, c) długopis, d) kubek z fajnym napisem [niepotrzebne skreślić].

Terminowy przelew

Zacznijmy niczym w książkach Hitchcocka: od trzęsienia ziemi, a później napięcie będzie tylko rosnąć. Najlepszym świątecznym prezentem dla copywritera i innych pracowników branży kreatywnej będzie terminowy przelew za wykonaną pracę, a jeszcze lepszym: przelew przed terminem płatności. Żeby było co do garnka na święta włożyć, bez konieczności zaciągania chwilówki.

Zestaw pampersów

Każdego roku przed świętami i przed nowym rokiem, następuje zmasowany atak zleceń na wczoraj. Wiadomo, trzeba wykończyć budżet firmowy, więc zlecenia na teksty idą hurtowo. Z jednej strony: nic, tylko się cieszyć, z drugiej: łatwo nie jest. Wiedząc to, warto kupić copywriterowi (i każdemu innemu freelancerowi z branży kreatywnej) paczkę pampersów. Tak, by mógł pracować na okrągło 24/7, nie musząc robić przerw na siku.

Folia bąbelkowa

To doskonały, tani i całkowicie legalny antydepresant. Copywriter, pracujący 24/7 w pampersie i oczekujący na spóźniony przelew, z pewnością go doceni, gdyż będzie tak zestresowany, że jedynym ratunkiem dla niego będzie folia bąbelkowa. Kup od razu całą belę – wystarczy mu na cały rok!

Roślinka doniczkowa

Freelancerzy są z natury samotnikami. Siedzą przed komputerem (w tych pampersach, popstrykując folię bąbelkową), nie wyściubiają nosa z mieszkania i nie mają zbyt wielu przyjaciół. Jeśli jesteś jedną z nielicznych osób, które nie zapomniały jeszcze o jego istnieniu, podaruj mu kwiatka, o którego będzie musiał dbać. Najlepiej, aby to był kaktus – inny może uschnąć.

Koszulka, poduszka i inne duperele

Każdy lubi jakieś gadżety związane z zawodem. Całkiem przyjemnym pomysłem na prezent dla copywritera są właśnie takie (o losie, wspominałem we wstępie, że to straszna sztampa?) – koszulki, kubki, długopisy z nadrukami. Na przykład coś takiego:

prezent dla copywritera

Zdjęcia produktów pochodzą z ofert sklepów: spodlady.com. koszulkowo.com

Kurs internetowy

To już prezent zupełnie na poważnie (sam chciałbym, żeby ktoś mi taki zafundował). Człowiek, który stoi w miejscu, w rzeczywistości się cofa [Juro Coelho]. Kursy i podręczniki to zawsze dobra rzecz. W tym zakresie szczególnie polecam internetowe kursy Udemy, które są naprawdę świetne. Korzystałem, więc wiem! I to nie jest żadna reklama, piszę to z własnego doświadczenia.

Smart opaska

Koniecznie taka z funkcją liczenia kroków i przypominajką: „rusz cztery litery i przejdź się gdzieś, bo od rana ślepisz w ten ekran”. No i żeby jeszcze miała też funkcję alarmowania, że od miesiąca nie pojawił się na blogu żaden nowy wpis. Najlepiej, żeby to była smart opaska na szyję z funkcją pętli: jak nie napiszesz, to się zaciśnie. Taki deadline w postaci fizycznej. Bardzo praktyczny gadżet.

7 (nietypowych) pomysłów na świąteczny prezent dla copywritera
Oceń ten wpis

Copywriter, content writer, bloger, dziennikarz obywatelski.

Z wykształcenia ratownik medyczny; copywriter freelancer z zamiłowania i zawodu. Zanim zarobiłem pierwszą złotówkę na copywritingu, wystukałem miliony znaków, doskonaląc warsztat pisarski. Kwatera Copywritera to moja osobista marka, która od dziś pracuje na Twój sukces.